Відкриття виставки художніх творів

7 жовтня 2015 р. керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії, протоієрей Андрій Шиманович, взяв участь в урочистому відкритті виставки художніх творів місцевих митців, котру було присвячено Дню художника, та котра триватиме до 21 жовтня у стінах Кіровоградського обласного художнього музею.

У своєму вітальному слові о. Андрій зазначив наступне:

«Перші слова Святого Письма звучать наступним чином: «На початку створив Бог небо й землю» (Бут. 1:1). Цікаво, що у давньогрецькому перекладі цього відомого біблійного тексту перекладач використав доволі нетипове дієслово – «іпоесон», особлива цікавість котрого полягає у тому, що воно зазвичай використовується у давньогрецькій мові саме для зображення поетичної творчості. Тобто у давньогрецькому перекладі Книги Буття Бог зображується перед нашою уявою як великий Поет, Художник та Митець, Котрий не механічно та автоматично, а творчо та художньо дає життя оточуючому нас світу та вінцю творіння – людині. Саме тому в усі часи люди були абсолютно переконаними у надзвичайній взаємній наближеності культурної та духовної сфер людського життя.

Як відомо, людина була створена за образом та подобою Божою (див. Бут. 1:26). Але що ж це значить? Невже в Бога є притаманні людям частини тіла? Невже Всевишній має ті самі органи чуття? Невже Він підвладний людським настроям та емоціям?

Зовсім ні. Бог є розумною Особистістю і Він створив людину також розумною істотою. Бог має вільну волю так само як і створена Ним людина має змогу вчиняти вільний та нічим не обумовлений вибір чи то на користь добра, чи то у бік зла. І нарешті – і це головне! – Бог є Творцем неба і землі, і Він, у більшій чи меншій мірі, вклав прагнення до творчості та до оздоблення оточуючого нас світу у душу кожного з нас. І тому ми маємо всі підстави вважати, що ті люди, ті митці, котрі обрали стежиною свого життя саме художню сферу (живопис, музика, поезія, архітектура тощо), як ніхто інший є носіями Божого образу у своїй душі.

І тому у цей святковий день ми маємо низько вклонитись усім присутнім у цій залі митцям та художникам за те, що вони розпізнали у собі цю велику іскру Божу, що вони не зарили в землю, а примножили свій Богом даний талант, а також за те, що своїми прекрасними витворами мистецтва вони збагачують та надзвичайно прикрашають наше із вами життя».

Основою експозиції стали твори художників – членів Кіровоградської обласної організації Національної спілки художників України. Центральне місце в цій експозиції за традицією зайняли твори членів родини Надєждіних, що відповідають творчим пошукам у сучасному українському образотворчому мистецтві.

На виставці представлені також твори відомих майстрів портрету, пейзажу та натюрморту – Анатолія Янєва, Фелікса Полонського, Сергія та Анатолія Шаповалових, Валерія Давидова, Віктора Перепічая, Юрія Вінтенка, Олександра Демиденка, що репрезентують реалістичний напрямок в образотворчому мистецтві Кіровоградщини.

Керівництво музею висловлює щире сподівання, що кожен, хто завітає до Кіровоградського обласного художнього музею протягом виставки, що триватиме із сьогоднішнього дня і до 21 жовтня, знайде в представлених творах багато цікавого на будь-який смак.

Фото

Все ваши вопросы и пожелания, касающиеся деятельности Миссионерского отдела Кировоградской епархии, Вы можете отправить по электронной почте, указав Ваше имя и Email:

Note: Please fill out the fields marked with an asterisk.