Вітальне слово на благодійній мистецькій акції "Молитва за Україну"

Доброго вечора, шановні співгромадяни, дорогі брати та сестри.

Але добрим цей вечір можна назвати лише із великою натяжкою, враховуючи ті трагічні події, від котрих здригається наша рідна українська земля так само, як здригаються від плачу груди українських матерів, котрі щодня ховають своїх двадцятилітніх синів. Кожен день, котрий ми з вами проживаємо, назавжди залишиться в наших душах заплямованим тими кривавими подіями, від споглядання котрих розривається серце кожного, кому не байдуже майбутнє нашої держави.

І ми, як представники Церкви, саме тому й стоїмо тут сьогодні аби чітко засвідчити та наголосити на тому, що Православна Церква, згідно нещодавньої постанови Священного Синоду, однозначно виступає за територіальну цілісність України, котра є невід’ємною та беззаперечною цінністю для нас.

У наш час деякі люди, котрим було б вигідно, якби Церква була пасивною та знаходилась на узбіччі суспільного життя, люблять повторювати, що Церква відділена від держави, і тому вона начебто не має права втручатись у суспільні процеси. І це дійсно так, але тільки частково. Церква дійсно відділена від держави, але вона не відділена від людей, від будь-яких суспільних явищ, в решті решт, Церква не може бути відділена від оточуючого нас життя. І коли справжня біда сьогодні прийшла у наш спільний дім, в Україну, Церква ніколи не дозволить собі замовчати та перестати свідчити про те, що коїться в державі. Українська Православна Церква була є і буде разом з українським народом, і як і в інші буремні періоди історії вона не припинить давати моральну оцінку тим подіям, котрі бентежать сьогодні кожного з нас.

Церква, заснована Господом Іісусом Христом, не може благословляти збройні конфлікти та криваве протистояння своїх вірних чад. Якщо Церква хоче дійсно бути Церквою Христовою, а не відстоювати сьогочасні інтереси тих чи інших можновладців, то вона повинна памятати великі слова Спасителя, Котрий казав: «Щасливі ті, хто творять мир, адже вони будуть названі синами Божими» (Мв. 5:9). Але завжди, в усі часи перед лицем смертельної загрози Церква благословляла своїх вірних синів на захист своєї батьківщини. Саме тому сьогодні, за кожним богослужінням Православна Церква, безумовно, молилася і продовжує молитись за тих воїнів, котрі сьогодні захищають єдність та цілісність нашої держави. Церква молиться за найскоріше повернення до мирного життя у межах єдиної унітарної України, та за достойне та спокійне життя усіх громадян в усіх регіонах нашої держави.

І останнє. Той, хто простягає свою руку до зброї задля ушкодження або навіть убивства свого ближнього, може навіть не сподіватись на те, що у своєму житті він наблизився до виконання волі Господньої. Милість Божа не може спочивати на тому, хто зробив агресію, ненависть та гнів рушійними основами свого буття та головними аргументами при вирішенні конфліктних питань. Ще у цьому житті Божий Суд обов’язково звершиться над тим, хто намагається відібрати у Бога право розпоряджатись людським життям. І, врешті-решт, ніколи не побачить Царства Небесного той, хто був недостойним громадянином своєї земної Вітчизни, котру дав йому Господь.

Тож нехай Всемогутній Бог, Своєю милістю та людинолюбством, якнайшвидше поверне нас до мирного життя, аби ми змогли спокійно ростити своїх дітей, бути вірними своєму покликанню та плідно працювати на тому місці, куди ми були поставлені Богом, а також, і це найголовніше, щоб ми мали змогу втілювати Євангеліє Іісуса Христа у своєму повсякденному житті та гідно носити почесне звання християнина. Нехай Бог береже всіх нас та нашу спільну Українську державу.

Керівник Місіонерського відділу Кіровоградської єпархії,

протоієрей Андрій Шиманович

 

Все ваши вопросы и пожелания, касающиеся деятельности Миссионерского отдела Кировоградской епархии, Вы можете отправить по электронной почте, указав Ваше имя и Email:

Примечание: Обязательные к заполнению поля помечены *.